DOLAR
EURO
ALTIN
BIST
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
Adana °C

Sivil Toplum Kuruluşları İçin Proje Atölyesi

Sivil Toplum Kuruluşları İçin Proje Atölyesi
30.09.2022
85
A+
A-

“Sivil Toplum Kuruluşları (STK) için  Proje Atölyesi” Proje açılış toplantısı bugün Adana Mavi sürmeli Otelinde gerçekleşti. Bu Proje İç İşleri Bakanlığı Sivil Toplumla İlişkiler Genel Müdürlüğü Tarafından desteklenmektedir. Ayrıca Projeye Adana Gençlik Merkezi ve Çukurova Halk Eğitim Merkezi İş Birliğinde düzenlenmektedir. Toplantıya Adana Gençlik ve Spor İl Müdürü-Muzaffer ÇİNTİMAR, İl Sivil Toplumla İlişkiler Müdürü-Recep KURTOĞLU, STK ve Kamu Derneği Başkanı-Savaş ÖZKAN, Eğitim Sosyal ve Kültürel Faaliyetler Birimi Şube Müdürü Ekrem Ulu, Eğitici Eğitmenleri, proje koordinatörleri, gençlik liderleri katılımıyla gerçekleşti.

Adana Gençlik ve Spor İl Müdürü-Muzaffer ÇİNTİMAR’ın açılış konuşmasıyla toplantıya başlanırken, devamında İl Sivil Toplumla İlişkiler Müdürü-Recep KURTOĞLU kürsüye çıktı. Kurtoğlu, “Sivil toplum kuruluşlarının amaçları doğrultusunda birbirleri arasında ve kamu kurum ve kuruluşları ile ortak çalışmalar yaparak İlimizdeki toplum bilincini yükseltmek, sivil toplum bilincinin daha hızlı yaygınlaşmasını sağlamak, muhataplarımıza etkin hizmetler sunarak çalışmalarında tetikleyici unsur görevini üstlenmek, değişen şartlara uyum sağlamak ve bu gelişmeler içerisinde öğrenen bir kurum olarak STK’ları bu noktada desteklemekteyiz” dedi.

Kamu Derneği Başkanı-Savaş ÖZKAN STK insan kaynaklarının; proje eğitimi ile proje üretim, yönetim kapasitelerinin desteklenmesine, kurumsal kapasitelerin artırılmasına katkı sağlamak amaçlarının olduğunu söyledi. Kurtoğlu, Eğiticilerin Eğitimi Programı 29 Ağustos – 09 Eylül 2022 arasında gerçekleştirdiklerini açıkladı. Eğiticilerin Eğitimi Programı Eğitimcileri ; Koordinatör Eğitimci STK ve KAMU DERNEĞİ Başkan Yardımcısı Uğur ÖZKAN, Eğitimci Teknik Eğitim Vakfı ADANA Temsilcisi Sait ALTIPARMAK , Eğiticilerin Eğitimi Programı Eğitimcileri; Eğitimci Osmaniye Korkut Ata Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Dekanı Yardımcıs Dr. Öğr. Üyesi F. ÇAĞATAY BAZ , Eğitimci Çukurova Üniversitesi Türkçe Öğretimi Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdürü Öğr. Gör. Dr. Serhat KOÇAK gibi çok kıymetli isimlerin projede yer aldığını açıkladı.

Ayrıca Kurtoğlu Proje Eğitimi Kurs ve Atölye Programı 11 Merkez Dışı İlçeler – 3 Merkez İlçe Toplam 14 Proje Eğitimi Kurs ve Atölye Programı 4 Ekim 2022 – 14 Temmuz 2023 tarihleri arasında düzenleneceğini duyurarak hedeflerinin 200 katılımcı olduğunu da belirtti.  Ayrıca Hedef  kitlesini açıklayan Kurtoğlu, Adana ilinde merkezi ya da şubesi olan STK’ların üye ve gönüllüleri,  gençlik merkezi liderleri,  gençlik merkezinde gönüllü çalışanlar,  gençlik merkezinde herhangi bir kursa katılan kursiyerlerin katılabileceğini söyledi.  Son olarak toplantıda yer alan katılımcılarla hatıra fotoğrafı çekildi.

“STK’LAR İÇİN PROJE ATÖLYESİ” HANGİ TARİHTE NEREDE

1) 4 Ekim 2022 – İmamoğlu     2) 19 Ekim 2022 – Tufanbeyli    3) 3 Kasım 2022 – Aladağ

4) 30 Kasım 2022 – Saimbeyli  5) 15 Aralık 2022 – Feke 6) 3 Ocak 2023 – Pozantı

7) 7 Şubat 2023 – Ceyhan  8) 22 Şubat 2023 – Kozan 9) 9 Mart 2023 – Karaisalı

10) 29 Mart 2023 – Karataş     11)25 Nisan 2023 – Yumurtalık 12) 10 Mayıs 2023 – Merkez

13) 25 Mayıs 2023 – Merkez    14) 14 Haziran 2023 – Merkez

ETİKETLER:
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.